"ثامن تی وی" آغاز به کار کرد
عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری امام ابوالحسن الرضا(ع) از راه‌اندازی شبكه ماهواره‌یی "ثامن تی وی " و پخش آزمایشی آن توسط این موسسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه امام ابوالحسن الرضا(ع)، محمد كاشانی با اعلام این خبر افزود: لوگوی این شبكه تلویزیونی ماهواره‌یی هشتم آبان ماه گذشته همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) بر روی ماهواره هات برد قرار گرفته و پخش آزمایشی آن نیز از صبح پنج شنبه همزمان با سالروز ولادت پیغمبر اكرم(ص) آغاز می شود.


وی گفت: با توجه به این كه شبكه های ماهواره‌یی متعددی در فضای رسانه‌یی به فعالیت‌های ضد دینی و ضد فرهنگی مشغول هستند خلا ایجاد شبكه‌های فرهنگی اسلامی به شدت احساس می شد.

مسوول طرح و برنامه شبكه جهانی ثامن افزود: شبكه ثامن تی وی با چهار رویكرد اخلاق اسلامی، معارف شیعی ، نگرش های ادیانی و مباحث اجتماعی فعالیت می‌كند.

وی افزود: شبكه "ثامن تی وی " شبكه‌ای مستقل و مردم نهاد است و هیچ گونه وابستگی به نهاد های دولتی و غیر دولتی ندارد.

كاشانی اضافه كرد: این شبكه با بودجه های مردمی و به صورت كاملا خصوصی توسط جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه اداره می شود.

وی خاطر نشان كرد: در پخش آزمایشی شبكه سه ساعت برنامه در روز ارایه خواهد شد كه ساعت شروع برنامه ها هر روز ساعت 18 به وقت تهران است.

كاشانی افزود: برنامه های "ثامن تی وی " دوبار در روز در ساعت ‌22 و 10 صبح نیز بازپخش خواهند شد و در آینده نزدیك جمع برنامه‌ها به ‌8 ساعت می رسد كه با توجه به تفاوت افق در كشور های مخاطب و نیاز به دو بار باز پخش تمام ‌24 ساعت را پر خواهد كرد.

وی افزود: برنامه‌های شبكه ثامن تی وی روی شبكه هات برد قرار گرفته و در تمام اروپا، شمال آفریقا ، خاورمیانه و آسیای میانه قابل رویت است و بزودی قاره آمریكا را نیز تحت پوشش قرار خواهد داد.

كاشانی اولویت اصلی زبان در این شبكه را زبان فارسی و سپس زبان انگلیسی ذكر كرد.

مدیر طرح و برنامه شبكه جهانی ثامن گفت : شعار شبكه ثامن تی وی ،شبكه "مهر و دانش " است و از دریچه علوم و معارف امام رضا(ع) به طرح مباحث خود بپردازد.

http://www.jahannews.com/vdchk6nw.23nw6dftt2.html

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 12 اسفند 1388    | توسط: سعید    | طبقه بندی: عمومی، خراسان،     | نظرات()