خبرگزاری فارس: پس از كلید خوردن «پروژه بی ثبات سازی ایران» در سال 2006 كه توسط سازمان سیا تهیه و با دستور بوش ابلاغ و عملیاتی شد راه اندازی نوع جدیدی از جنگ اطلاعاتی موسوم به «نبرد سایبری» در دستور كار دولت آمریكا قرار گرفت.به گزارش خبرگزاری فارس ، پروژه بی ثبات سازی سازمان سیا كه با اختصاص بودجه چهارصد میلیون دلاری كنگره آمریكا و با دستور بوش ابلاغ و عملیاتی شد راه اندازی نوع جدیدی از جنگ اطلاعاتی موسوم به «نبرد سایبری» را با استفاده از عوامل گروهك های ضد انقلاب همچون منافقین، سلطنت طلبان، انجمن پادشاهی، فرقه ضاله بهاییت وگروههای موسوم به حقوق بشری در دستور كار قرار داد.

30 نفر از متهمان شبكه‌های سازمان‌یافته جنگ سایبری دستگیر شدند

خبرگزاری فارس:با انجام سلسله اقدامات و عملیات پیچیده امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، برخی از متهمان و عناصر شبكه‌های سازمان‌یافته جنگ سایبری آمریكا شناسایی و 30 نفر از آنها دستگیر شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب تهران بدین شرح است:
به اطلاع مردم شریف و عزیز ایران می‌رساند، با عنایت و نصرت خداوند متعال و تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی پاسداران حریم امنیت كشور و فرزندان انقلابی شما ملت غیور، تعدادی از مهم‌ترین شبكه‌های سازمان یافته جنگ سایبری آمریكا كه توسط گروههای ضدانقلاب راه اندازی شده بود، با انجام سلسله اقدامات و عملیات پیچیده امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، برخی از متهمان و عناصر مرتبط و موثر آن‌ها شناسایی گردیده و 30 نفر از آنها دستگیر شدند.
در سال 2006 میلادی در اجرای طرح بی ثبات سازی ایران كه توسط سازمان سیا تهیه و با اختصاص بودجه چهار صد میلیون دلاری توسط كنگره آمریكا، با دستور بوش ابلاغ و عملیاتی شد. راه اندازی نوع جدیدی از جنگ اطلاعاتی موسوم به جنگ سایبری در دستور كار دولت آمریكا قرار گرفت كه با استفاده از عوامل گروهك‌های ضد انقلاب از جمله منافقین، سلطنت طلبان و برخی گروهك‌های دیگر، مورد توجه آمریكایی‌ها قرار گرفت. در این راستا تاسیس شبكه موسوم به "ایران پراكسی " از جمله مهم‌ترین اقداماتی است كه در این سال با بودجه بالغ بر 50 میلیون دلار توسط سازمان سیا و تحت پوشش دفتر ‌IBB وزارت امور خارجه آمریكا فعال گردید.
تخلیه بانك‌های اطلاعاتی كشور، نفوذ و خرابكاری در سایت‌های اینترنتی ایران، مبارزه با فلیترینگ در داخل كشور، ایجاد امنیت برای كاربران شبكه مجازی علیه جمهوری اسلامی، ایجاد بستر ارتباط امن تلفنی و دیتا برای مصاحبه با رادیو فردا، رادیو زمانه، شبكه تلویزیونی صدای آمریكا VOA و سایر رسانه‌های غربی، در زمره ماموریت‌های شبكه ایران پراكسی بود. سازمان سیا با ایجاد این سروس سایبری، تنها در حوادث اخیر با تولید و انتشار بیش از هفتاد میلیون فلیتر شكن، جنگ روانی پردامنه‌ای را علیه جمهوری اسلامی سازماندهی كرد. عناصر داخلی این شبكه كه حقوق ماهیانه قابل توجهی دریافت می‌كردند، پس از شناسایی و دستگیری، اعتراف نموده‌اند كه نرم افزارهای فیلترشكن شبكه ایران پراكسی مجهز به قابلیت‌های تخلیه اطلاعات خصوصی و خانوادگی افراد نیز بوده و متاسفانه در حجم وسیعی برای اهداف جاسوسی مورد استفاده قرار گرفته است.
از دیگر اقدامات آمریكا در زمینه راه‌اندازی شبكه پوششی برای منافقین موسوم به فعالان حقوق بشر، می‌باشد. این شبكه ابتدا در سال 1384 توسط دو عضو این گروهك‌ به نام‌های صادق نقاش كار و بهروز جاوید تهرانی از عناصر دستگیر شده در ماجرای هجده تیر ماه 1378 تاسیس گردید و مدیریت آن به اعضای ناشناخته این گروهك به نام‌های كیوان رفیعی، اجمال حسینی و احمد باطبی سپرده شد.
در سال 1387 افراد مذكور با همكاری برخی گروهك‌های ضد انقلاب از كشور متواری می‌گردند و پایگاه های این شبكه را در آمریكا و برخی كشورهای غربی و یكی از كشورهای همسایه راه اندازی نموده و سپس از طریق فضای مجازی، اقدام به عضو گیری در سراسر كشور می‌كنند و با تمركز بر روی یكی از جریان‌های دانشجویی، عناصری از این جریان به نام‌های «س.ح» و «م.پ» را جذب می‌نمایند.
هم زمان به منظور تسهیل و گسترش فعالیت‌های این شبكه، در اقدامی هماهنگ از سوی برخی از كشورهای اروپایی، نام گروهك‌ منافقین نیز از لیست گروه‌های تروریستی خارج گردید.
این شبكه كه برخی از اعضای آن از پیروان یكی از فرقه‌های ضاله هستند، پس از جذب افراد از طریق اینترنت، آنان را برای آموزش به مقر منافقین در عراق و دیگر كشورهای مورد نظر منتقل می‌نمودند.
شبكه مذكور پس از وقوع فتنه اخیر، تلاش كرد ضمن شبكه سازی گسترده در فضای مجازی با انتشار اخبار خلاف واقع و كذب، كاربران اینترنتی را تحت پوشش و تاثیر خود قرار دهد. همچنین كمیته وكلا و خبرگزاری هرانا از دیگر مجموعه‌های مرتبط می باشد كه در یكی از آخرین اقدامات، عناصر این شبكه و با حمایت‌های برخی از كشورهای اروپایی در نشست موسوم به سازمان‌های غیر دولتی در ژنو شركت داده و در آستانه نشست پنج به علاوه یك، به ارائه آمار و اطلاعات كذب، اقدام به فضا سازی روانی علیه جمهوری اسلامی نمود.
این شبكه از طریق برخی عوامل خود، دارای ارتباطات گسترده ای با بالاترین سطوح هیات حاكمه آمریكا است از حمایت دولت مردان آمریكا برخوردار می‌باشد.
عوامل اصلی این شبكه، اهداف خود را از طریق برخی كشورهای غربی از جمله آمریكا به لایه‌های میانی و فعال مجموعه منتقل كرده و متاسفانه با جذب و سوء استفاده از كاربرانه ایرانی از آنان به عنوان عضو، بهره برداری می‌نمودند.
اهم اقدامات این شبكه عبارت است از:
1 - ایجاد شبكه جمع آوری اطلاعات جاسوسی، به ویژه شناسایی دانشمندان هسته‌ای كشور
2 - شناسایی، جذب و سازماندهی ایرانیان خارج از كشور در برخی از كشورها مانند آمریكا، كانادا، آلمان، فرانسه و تركیه
3 - تهیه گزارش به منظور جریان سازی و جنگ روانی علیه نظام جمهوری اسلامی و مقدسات دینی و ارسال آن را به رسانه‌‌های خارجی، سازمان‌های و نهادهای حقوق بشر.
4 - برگزاری تجمعات غیر قانونی و تشویق به حضور در اغتشاشات پس از انتخابات
5 - انتشار اخبار خلاف واقع از جمله كشته شدن هفتاد و دو نفر در حوادث پس از انتخابات و دستگیری و كشته شدن سعیده پور آقایی تحت عنوان فرزند شهید.
6 - حمایت خبری و رسانه‌ای از گروهك‌های تروریستی ریگی و انجمن پادشاهی
7- انتقال غیر قانونی متهمین و افراد مسئله دار به خارج از كشور از طریق گروهك‌های ضد انقلاب
8 - انجام اقدامات ایذایی و هكری و نفوذ به سرور‌های دولتی در جهت دسترسی غیر مجاز به اطلاعات محرمانه كشور جهت ارسال به سروس‌های جاسوسی و تكمیل بانك اطلاعاتی آنان.
9 - برنامه ریزی برای اختلال در سیستم مدیریت شهری و شبكه خدمات رسانی از جمله سامانه سوخت رسانی به منظور ایجاد نارضایتی مردمی.
10- ایجاد پوشش امنیتی برای ورود به فاز اقدام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی
عناصر اصلی این شبكه در داخل كشور دستگیر و برای تعدادی از عناصر خارج از كشور كه در آمریكا به سر می‌برند، مراتب به پلیس بین المللی (اینترپل) جهت اقدامات بعدی اعلام گردیده است.
در پایان از پاسداران حریم امنیت مردم كه با اشراف اطلاعاتی و تسلط كامل این عوامل و عناصر وابسته و ضد انقلاب را شناسایی و دستگیر نموده اند تقدیر و تشكر بعمل می‌آید.

****

این پروژه كه با شبكه سازی گسترده در فضای مجازی و سایبر كلید خورد ، اهدافی چون جمع آوری اطلاعات، جریان سازی و جنگ روانی علیه نظام جمهوری اسلامی، تاسیس سایت های مبتذل، حمایت خبری و رسانه‌ای از گروهك‌های تروریستی، اقدامات ایذایی و هكری و نفوذ به سرورهای دولتی، برنامه‌ریزی برای اخلال در سیستم مدیریت شهری از جمله سامانه سوخت رسانی و تهییج و تشویق به تجمعات غیرقانونی و اغتشاش در حوادث پس از انتخابات را دنبال می كرد.

*مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

یكی از گروهك‌های فعال شده در این پروژه كه مأموریت بی‌ثبات سازی در كشور را همواره دنبال كرده است مجموعه‌ای از گروه‌های موسوم به حقوق بشری هستند كه در قالب سه تشكل فعالیت خود را از سال‌های گذشته آغاز و پس از تصویب بودجه 400 میلیون دلاری سازمان سیا توسط كنگره، شتاب بیشتری دادند.
یكی از این مجموعه‌ها، "مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران " است كه فعالیت غیر رسمی خود را در سال 84 آغاز و در نوروز سال 85 به صورت رسمی اعلام موجودیت كرد. این تشكل كه به صورت هرمی فعالیت خود را آغاز كرد توسط كیوان رفیعی، احد باطبی، سیدجمال حسینی، تارا نیازی و سما بهمنی تأسیس شد كه پس از مدتی بهزاد مهرانی جایگزین سما بهمنی در هیأت مدیره این تشكل شد.

این مجموعه كه بیش از 70 درصد بافت تشكیلاتی آن را فرقه ضاله بهاییت تشكیل می‌دهد توسط صادق نقاش كار و بهروز جاوید تهرانی از عناصر دستگیر شده در ماجرای 18 تیر 1378، به صورت غیررسمی در سال 1384 كار خود را آغاز كرد . چارت تشكیلاتی آن مجموعه ای متشكل از شورای مركزی، كادر مركزی، كمیته ارتباطی (واحد كارگری، واحد دانشجویی، واحد زنان، واحد كودكان، واحد زندانیان سیاسی، واحد اقلیت های مذهبی، واحد قومیتها، واحد اصناف، واحد بین‌الملل) ،كمیته اطلاع رسانی (واحد سخنگوی برون مرزی، واحد سخنگوی درون مرزی، واحد روابط عمومی و دبیرخانه)، كمیته تبلیغ و جذب ، كمیته پژوهشی (واحد تحقیقات موضوعی، واحد ترجمه، واحد تحقیق وآموزش، واحد چاپ و انتشار)، كمیته اجرایی (واحد فنی و واحد اجرایی و تداركات) است كه پیش بینی می شود اعضای آن به حدود 500 نفر برسند.

پیش از برگزار انتخابات ریاست جمهوری، احمد باطبی عضو شورای مركزی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران مذاكراتی را همراه با كیوان رفیعی با تنی چند از عوامل گروهك تروریستی منافقین جهت مسلح شدن و اقدام به ترور و به آشوب كشاندن كشور داشته است.
باطبی همچنین در دیدارهایی كه با رزیتا منطقی سخنگوی دفتر لندن انجمن پادشاهی داشته است درباره نحوه عضوگیری و انجام عملیات مشترك تروریستی در داخل ایران مذاكراتی داشته است.
باطبی پس از فرار از كشور، سال گذشته در دیدار با جورج بوش رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریكا، خواستار دریافت كمك‌های مالی، اطلاعاتی و حمایت‌های امنیتی بیشتر شده بود . پس از این دیدار بود كه وی به همراه تنی چند از اعضای گروهش دیدارهایی را با ریچارد پرل، ولی رضا نصر و ریچارد هالبروك داشته‌اند.

*كانون مدافعان حقوق بشر

دومین تشكلی كه در قالب NGO و تشكیلات هرمی فعالیت خود را آغاز كرد تشكل «كانون مدافعان حقوق بشر» است كه در سال 1381 توسط شیرین عبادی تأسیس و به ثبت قانونی در داخل كشور و ثبت بین‌المللی رسید. اعضای این كانون را علاوه بر شیرین عبادی، برخی وكلای دادگستری همچون محمدسیف زاده، محمدعلی دادخواه(وكیل پرونده در اویش گنابادی، علیرضا فیروزی، سورنا هاشمی)، عبدالفتاح سلطانی (از اعضای هیأت مدیره كانون وكلای دادگستری و وكیل اكبر گنجی، زهرا كاظمی و هاله اسفندیاری) ، محمدشریف ،نرگس محمدی (نایب رئیس وسخنگوی كانون) و ژینوس سبحانی (منشی بهایی كانون) تشكیل می‌دهند. نكته قابل تامل آنكه تعداد قابل توجهی از اعضای این مجموعه بهایی مذهب هستند.

*كمیته گزارشگران حقوق بشر

سومین تشكل فعال در این مجموعه «كمیته گزارشگران حقوق بشر» است كه در 10 اسفند 1384 توسط چند تن از دانشجویان دفتر تحكیم وحدت تاسیس شد. این مجموعه دارای شورای مركزی ده نفره است كه اكثریت اعضای این كمیته را افراد فرقه ضاله بهاییت تشكیل می‌دهند. شورای مركزی این كمیته عبارتند از:
1- سعید كلانكی
2- شیوا نظرآهاری
3- سعید جلالی فرد
4- كوهیار گودرزی
5- سعید حائری
6- پریسا كاكایی
7- مهرداد رحیمی
8- سعید حبیبی
9- حسام میثاقی
10- نوید خانجانی

راه اندازی كمپین یك میلیون امضا، القای تقلب در انتخابات دهم ریاست جمهوری، دامن زدن به مطالبات فمینیستی، اهانت به شریعت اسلام و سازماندهی زنان و دانشجویان برای حضور در آشوب های پس از انتخابات از جمله اقدامات این كمیته بوده است.
تاسیس شبكه موسوم به "ایران پراكسی " از جمله مهم‌ترین اقداماتی است كه با بودجه بالغ بر 50 میلیون دلار توسط سازمان سیا و تحت پوشش دفتر ‌IBB وزارت امور خارجه آمریكا فعال گردید.

تخلیه بانك‌های اطلاعاتی كشور، نفوذ و خرابكاری در سایت‌های اینترنتی ایران، مبارزه با فیلترینگ در داخل كشور، ایجاد امنیت برای كاربران شبكه مجازی علیه جمهوری اسلامی، ایجاد بستر ارتباط امن تلفنی و دیتا برای مصاحبه با رادیو فردا، رادیو زمانه، شبكه تلویزیونی صدای آمریكا VOA و سایر رسانه‌های غربی، در زمره ماموریت‌های شبكه ایران پراكسی بود. سازمان سیا با ایجاد این سرویس سایبری، تنها در حوادث اخیر با تولید و انتشار بیش از 70 میلیون فیلتر شكن، جنگ روانی پردامنه‌ای را علیه جمهوری اسلامی سازماندهی كرد. عناصر داخلی این شبكه كه حقوق ماهیانه قابل توجهی دریافت می‌كردند، پس از شناسایی و دستگیری، اعتراف نموده‌اند كه نرم افزارهای فیلترشكن شبكه ایران پراكسی مجهز به قابلیت‌های تخلیه اطلاعات خصوصی و خانوادگی افراد نیز بوده و متاسفانه در حجم وسیعی برای اهداف جاسوسی مورد استفاده قرار گرفته است.

شبكه مذكور پس از وقوع فتنه اخیر، تلاش كرد ضمن شبكه سازی گسترده در فضای مجازی با انتشار اخبار خلاف واقع و كذب، كاربران اینترنتی را تحت پوشش و تاثیر خود قرار دهد. همچنین كمیته وكلا و خبرگزاری هرانا از دیگر مجموعه‌های مرتبط می باشد كه در یكی از آخرین اقدامات، عناصر این شبكه و با حمایت‌های برخی از كشورهای اروپایی در نشست موسوم به سازمان‌های غیر دولتی در ژنو شركت داده و در آستانه نشست پنج به علاوه یك، به ارائه آمار و اطلاعات كذب، اقدام به فضا سازی روانی علیه جمهوری اسلامی نمود.

این شبكه از طریق برخی عوامل خود، دارای ارتباطات گسترده ای با بالاترین سطوح هیئت حاكمه آمریكا است از حمایت دولت مردان آمریكا برخوردار می‌باشد. عوامل اصلی این شبكه، اهداف خود را از طریق برخی كشورهای غربی از جمله آمریكا به لایه‌های میانی و فعال مجموعه منتقل كرده و متاسفانه با جذب و سوءاستفاده از كاربران ایرانی از آنان به عنوان عضو، بهره برداری می‌نمودند.

در پایان جا دارد از تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی پاسداران حریم امنیت كشور و فرزندان انقلابی ملت غیور ایران اسلامی،كه با انجام سلسله اقدامات و عملیات پیچیده امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، برخی از متهمان و عناصر مرتبط و موثر آن‌ها را شناسایی كرده و 30 نفر از آنها را دستگیر كرده اند تقدیر و تشكر بعمل آورد.

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8812230605
http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8812230148


برای دیدن تصاویر گفتگوهای این گروه روی تصاویر کلیک کنید***

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 23 اسفند 1388    | توسط: سعید    | طبقه بندی: اخبار، سیاسی،     | نظرات()