افتتاح زیرگذر شرقی و تقاطع غیر همسطح  رسالت دو عیدی بزرگ شهرداری مشهد

استاندار خراسان رضوی افتتاح همزمان زیرگذر  شرقی میدان شهدا و تقاطع غیر همسطح رسالت ( نوغان) را عیدی شهرداری مشهد به زائرین و شهروندان دانست

برای دیدن تصاویر مرتبط با این مراسم کلیک کنید

زیر گذر شرقی میدان شهدا افتتاح شد

زیر گذر شرقی میدان شهدای شهر مشهد مقدس امروز با حضور شهردار،استاندار  و مسئولین شهرداری مشهد با هفت ماه زودتر از زمان بندی طرح ،با هزینه ای بالغ بر 82 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش روز چهار شنبه پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهردار مشهد مقدس گفت: این در حالی است كه آبان ماه 1389 به عنوان زمان پایان پروژه مشخص شده بود اما با توجه به تاکیدات شهرداری و پیگیری مدیریت اجرایی طرح میدان شهدا،پروژه زیرگذر شرقی بدون تاخیر نسبت به زمان بندی اولیه و با کاهش زمان اجرایی در حدود هفت ماه به اتمام رسید.
سید محمد پژمان افزود: این پروژه در اسفند ماه سال 1386 آغاز گردید که با توجه به شرایط ترافیکی و تملک ساختمانها و معارض موجود در سیر طرح باعث انحراف در برنامه زمان بندی مصوب گردید.
وی اظهار داشت :زیرگذر شرقی میدان شهدا به لحاظ مجهز بودن به امکاناتی نظیر سیستم هوشمند، کنترل آلودگی ها و تهویه و اعلام اطفای حریق از پیشرفته ترین زیرگذرهای کشور است.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-تقاطع غیر همسطح رسالت (نوغان ) در مشهد به بهر ه برداری رسید

پروژه تقاطع غیر همسطح رسالت (نوغان ) روز چهار شنبه با حضور شهردار ،استاندار و مسئولان شهرداری مشهد با 180میلیارد ریال اعتبار با احتساب تحصیل حریم و طی 18 ماه فعالیت به بهر ه برداری رسید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد ،شهردار مشهد مقدس هدف از راه اندازی این پروژه را حذف گره ترافیکی در تقاطع خیابان رسالت با کمربندی صدمتری ،ارتباط مستقیم رسالت شمالی و جنوبی با توجه به عبور وسایل نقلیه سنگین و قرار گرفتن کارخانه سیمان در خیابان رسالت شمالی و میدان میوه و تره بار اعلام كرد.
سید محمد پژمان اظهار داشت: پروژه تقاطع غیر همسطح رسالت ( میدان بار نوغان ) در محل تقاطع كمریندی صد متری با خیابان رسالت ( جاده سیمان ) واقع شده است.
وی در ادامه قسمت اعظم مشکلات پل نوغان و تأخیر طولانی در افتتاح این پروژه را به مسائل تملک املاک اطراف این پروژه دانست.
پژمان ابراز امیدواری كرد با افتتاح تقاطع غیر همسطح نوغان،علاوه بر حذف گره ترافیکی و عبور و مرور آسان وسایل نقلیه، گامی موثر در جهت اطمینان مردم به شهرداری مشهد و تحقق وعده های مسئولان شهری در آستانه سال جدید، برداشته شود.
گفتنی است فعالیت اجرایی پروژه تقاطع غیر همسطح رسالت (نوغان ) در تیر ماه 1383 آغاز شده است .

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

محمود صلاحی ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح این دو پروژه ،مشهد را ویترین ایران دانست و افزود: سالانه نزدیک به یک میلیون زائر خارجی به مشهد سفر می کنند که با دیدن میزان پیشرفت و توسعه شهری به قضاوت خواهند پرداخت بنابراین باید در این رابطه تلاشهای زیادی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه جمعیت مشهد از 22 استان کشور بیشتر است اظهار داشت: در حال حاضر در مشهد دو میلیون و 700 هزار نفر ساکن هستند که این جمعیت از 22 استان کشور بالاتر است.
وی با اشاره به مشکلات بحران های اقتصادی و رکورد ساخت و ساز تصریح کرد: بحران اقتصادی و کاهش ساخت و سازها باعث کاهش بودجه شهرداری کلان شهرها شده است و بهره برداری این پروژه ها در این موقعیت نشان از تلاش مسئولین شهری است و ما نیز تلاش خود را برای وصول کمکهای دولتی برای کمک و تامین اعتبارات شهرداری خواهیم داشت.

در ادامه این مراسم شهردار مشهد گفت : هم اكنون شهرداری مشهد در نوسازی بافتهای فرسوده شهری در بین سایر شهرهای کشور پیشتاز است که این به پشتوانه همراهی شورای شهر و سایر ارگانهای ذی ربط است.

سید محمد پژمان در رابطه با افتتاح همزمان زیرگذر شرقی و پل نوغان اظهار داشت: در راستای اجرای زیرگذر شرقی بیشترین جابجایی تاسیسات شهری صورت گرفت که در این راستا قوه قضائیه همکاری مناسبی را برای تحصیل حریم و معارض موجود انجام داده است.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

زیرگذر میدان شهدای مشهد بهره‌برداری شد

خبرگزاری فارس: زیرگذر شرقی میدان شهدای شهر مشهد مقدس ظهر امروز با حضور استاندار و مسئولان شهری مشهد با هفت ماه زودتر از زمان‌بندی طرح‌ با هزینه‌ای بالغ بر 82 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، استاندار خراسان رضوی در مراسم بهره‌برداری از زیرگذر شرقی طرح میدان شهدا و تقاطع غیرهمسطح نوغان با اشاره به آغاز ورود زائران امام هشتم به مشهد گفت: این دو پروژه در بهترین زمان ممكن به بهره‌برداری می‌رسد و به طور قطع در ایام نوروز نقش مهمی در كاهش ترافیك هسته مركزی شهر مشهد خواهد داشت.

محمود صلاحی شهرها را پیشانی توسعه در كشور نامید و تصریح كرد: شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران، ویترین نظام است و باید در همین راستا در زمینه زیباسازی شهر بیش از پیش تلاش شود.
وی همچنین بر تلاش شهرداری برای آسایش هر چه بیشتر زائران و روان‌سازی ارائه خدمات در ایام نوروز تاكید كرد.
شهردار مشهد مقدس نیز گفت: در حالی كه آبان ماه 1389 به عنوان زمان پایان پروژه مشخص شده بود اما با توجه به تاكیدات شهرداری و پیگیری مدیریت اجرایی طرح میدان شهدا، پروژه زیرگذر شرقی بدون تاخیر نسبت به زمان‌بندی اولیه و با كاهش زمان اجرایی در حدود هفت ماه به اتمام رسید.

محمد پژمان افزود: این پروژه در اسفند ماه سال 86 آغاز شد كه با توجه به شرایط ترافیكی و تملك ساختمان‌ها و معارض موجود در سیر طرح سبب انحراف در برنامه زمان‌‌بندی مصوب شد.
وی اظهار داشت: زیرگذر شرقی میدان شهدا به لحاظ مجهز بودن به امكاناتی نظیر سیستم هوشمند، كنترل آلودگی‌ها و تهویه و اعلام اطفای حریق از پیشرفته‌ترین زیرگذرهای كشور است.

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8812260802
http://news.mashhad.ir/index.php?module=pagesetter&func=viewpub&tid=4&pid=1162
http://news.mashhad.ir/module-pagesetter-viewpub-tid-4-pid-1165.html
http://news.mashhad.ir/module-pagesetter-viewpub-tid-4-pid-1174.html

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 اسفند 1388    | توسط: سعید    | طبقه بندی: اخبار، خراسان، عمومی،     | نظرات()