به نام خدا
سلام

بیشتر از دو سال است که نام پدیده ای غیر طبیعی به اسم "هارپ" وبلاگ به وبلاگ و دهن به دهن می چرخه ولی همیشه برای من جای سوال داشت که آیا واقعا چنین پدیده ای وجود دراه؟ اکثرا وبلاگها این موضوع رو ثبت می کردند و یک وبلاگ هم مخصوص برای همین موضوع ایجاد شده بود و نویسنده مدعی بود که اولین نفر خود ایشون این مطلب رو به فارسی برگردونده و از اون وبلاگ به سایر وبلاگها کپی شده. موضوع این بود که در نظرات هم صحبتهای مختلفی می شد و این هارپ و قدرت تخریبی اون روبعنوان سلاح آینده آمریکایی رو عده ای تایید و عده ای رد می کردند ... !
و از آنجا که مباحث با برق و امواج رادیویی و .. مرتبط بود از دایره معلومات من خارج .

اما مدتی است که از این پدیده در خبرگزاری های رسمی هم یاد میشه و هر شخص به نوعی به اون می پردازه. تا اینکه در چند هفته اخیر که موضوع زلزله تهران دهان به دهان منتقل شد و  بخصوص قطعیتی که احمدی نژاد در مورد وقوع زلزله  از خود بروز داد باعث مایل شدن اذهان به سمت قدرتهای مصنوعی برای وقوع زلزله سوق داد !

بر همین اساس امشب خبری خوندم که باعث ترس من در این زمینه شد.
شما هم بخونید و نظرتون رو بگید :|
==============================================

تلاش آمریكا برای ایجاد زلزله در تهران

حقیقت نیوز: این در حالی است كه میزان انرژی آزاد شده در طی چند ثانیه حرکت زمین در زلزله های همچون زلزله بم حداقل معادل ده بمب اتمی است که در هیروشیما منفجر شده است.
در ایجاد این عملیات روانی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در خبرهای خود كوشیده اند تا به این سه محور زیر اشاره كنند :

1.سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در حال انجام آزمایشات اتمی در زیر ‌زمین در منطقه لویزان تهران است و این آزمایشات باعث فعال شدن گسل‌های منطقه شده‌اند و در نتیجه خطر زلزله قریب‌الوقوع است.

2.تمام صحبت های مسئولین نظام برای پوشاندن این واقعیت است که این زلزله عمدی است.

3.گسل شمال تهران در این زلزله فعال می‌شود، بیشترین آسیب به مناطق شمالی شهر که بیشترین مخالفت را با محمود احمدی‌نژاد دارند ، وارد می شود .

اما واقعا اصل ماجرا چیست؟!

بر اساس گفته های گروه مطالعاتی ژاپنی از میان بسیاری از گسل های فعال در منطقه، احتمال فعال شدن سه گسل "مشا"، "شمال تهران" و گسل "جنوب ری" تشخیص داده شد.

چهار مدلی که برای سناریو زلزله ها در نظر گرفته شد شامل مدل گسل "ری"، مدل گسل "شمال تهران"، مدل گسل "مشا" و مدل شناور است.

بر این اساس، در سناریوی زلزله مدل گسل ری، منطقه جنوبی شهر شدت زلزله 9 و منطقه شمالی آن شدت زلزله بین 7 تا 8 را احساس خواهند کرد. در مدل گسل شمال تهران شدت زلزله در بخش شمالی شهر به 9 و در بخش جنوبی آن به 7 می رسد و بخش بزرگی از شهر شدت زلزله 8 را تجربه خواهند کرد. در مدل گسل مشا در قسمت بزرگی از شهر، زلزله ای با شدت 7 احساس خواهد شد. در مدل شناور نیز بخش اعظم شهر شدت زلزله 8 و چندین قسمت نیز شدت زلزله 9 را تجربه خواهند کرد.

پس می توان به این نتیجه رسید كه در صورت وقوع زلزله تهران تمام مناطق تهران دچار آسیب شده و این مسئله كه زلزله در تهران مخصوص منطقه خاصی است ، جنگ روانی بیش نیست .

در خصوص دستیابی ایران به بمب اتمی نیز می توان به صحبتهای چندی پیش معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی اشاره كرد ، وی در پاسخ به سوال روزنامه "ورمیا نوواستی " در خصوص تمایل ایران برای داشتن بمب اتمی اشاره كرد گفته است : اگر ما واقعا می‌خواستیم بمب تولید كنیم، مگر قصد خود را پنهان می‌كردیم؟ ما یكی از مستقل‌ترین كشورهای جهان را داریم. ما نه به آمریكا، نه به روسیه، نه به چین و یا اروپا وابسته نیستیم. ما می‌توانیم با آرامش از قرارداد عدم گسترش سلاح‌های اتمی خارج شویم و آزادانه اعلام كنیم كه اكنون بمب اتمی می‌سازیم.

صالحی در ادامه افزوده است ، ولی رهبر ما "آیت الله خامنه‌ای " اعلام كرده است كه تولید این گونه بمب‌ها غیر قانونی و بر خلاف موازین اسلام است. بمب اتمی حرام است. این به استفاده و داشتن این بمب مربوط می‌شود. اگر رهبر ما این گونه می‌گوید، واقعا شما فكر می‌كنید ما از دستور وی سرپیچی خواهیم كرد؟

اما در این بین با توجه به آنكه بازرسان آژانس انرژی اتمی چندی پیش از سایت لویزان دیدن كرده اند منشاء انتشار این شایعات كجاست؟!

زلزله كه در هائیتی وقوع پیوست دارای حواشی بسیار بوده است به طوری كه رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام كردكه هنگام وقوع زمین‌لرزه ویرانگر 7 ریشتری در هائیتی، آمریكا در حال انجام آزمایش بر روی یك سلاح تكتونیك برای ایجاد تخریب‌های اكولوژیكی بوده است.

بنا بر این گزارش، رئیس‌جمهور ونزوئلا آمریكا را به استفاده از زمین‌لرزه هائیتی به عنوان بهانه‌ای برای اشغال این كشور متهم كرده است و از همان زمان به بعد بود كه آمریكا هزاران نیروی خود را در این منطقه مستقر كرد تا به برقراری نظم و اجرای قوانین بپردازند.

این گزارش افزود: چاوز آمریكا را در ایجاد زمین‌لرزه 7 ریشتری در هائیتی به عنوان بخشی از آزمایش "سلاح زمین‌ساختی" كه می‌تواند بلایای طبیعی ایجاد كند، مقصر می‌داند.

رئیس جمهور ونزوئلا افزود: آمریكا باید ایفای "نقش خدا" را در زمین كنار بگذارد. چاوز معتقد است این سلاح‌ها می‌تواند در اوضاع جوی تغییراتی ایجاد كرده و به دنبال آن نیز زمین‌لرزه‌ها و آتش‌فشان‌هایی را تنها از طریق امواج الكترومغناطیس ایجاد كنند .

رئیس‌جمهور ونزوئلا ادامه داد: چنین سلاح‌هایی كه ایجاد زمین‌لرزه می‌كنند در اختیار ارتش آمریكا قرار می‌گیرد و ممكن است در نهایت علیه ایران استفاده شود.


بنا بر این گزارش، هوگو چاوز منبع این خبر را فاش نكرد اما رسانه‌های ونزوئلا گزارش كردند كه زمین‌لرزه می‌تواند با پروژه تحقیقاتی "هارپ " (High Frequency Active Auroral Research Program) ایجاد شود؛ پروژه‌ای كه به ایجاد تغییرات شدید و فجیع در شرایط جوی زمین بوجود می‌آورد.

هارپ یك پروژه تحقیقاتی است كه ظاهرا برای بررسی و تحقیق درباره لایه یونسفر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر زمینی (با استفاده از امواج رادیویی) راه‌اندازی شده است.

از اواسط دهه 1990 كه مجلس دومای روسیه گزارشی را كه توسط انجمن‌های دفاعی و امور بین‌المللی در زمینه پروژه هارپ نوشته شده بود و به امضای 90 نفر رسیده بود، منتشر كرد، جنجال‌هایی در خصوص این پروژه بوجود آمد.

در این گزارش‌ آمده بود: آمریكا در حال ساخت سلاح‌های جدید ژئوفیزیكی است كه ممكن است بر محیط نزدیك به زمین از طریق امواج رادیویی دارای بسامد زیاد تاثیر بگذارد... اهمیت این جهش كیفی می‌تواند با گذار از اسلحه‌های سرد به جنگ‌افزارهای نرم و یا از سلاح‌های سنتی به تسلیحات هسته‌ای مقایسه شود. این نوع جدید از سلاح‌ها از این جهت كه محیط اطراف زمین به طور ناگهانی هدف تاثیر مستقیم و اجزای تشكیل‌دهنده آن قرار می‌گیرد، با انواع قبلی آن متفاوت هستند.

حال احتمال آن می رود كه دولت امریكا به كمك فناوری هارپ بتواند یك زلزله در تهران ایجاد كند و با انتشار این خبر كه زلزله به دلیل انجام آزمایشات زیر زمینی بمب اتمی ایران بوده است ، افكار عمومی جهان منحرف كند.

با توجه به آنكه روسیه نیز تاسیسات مشابه "هارپ" را در اختیار دارد شاید صحبتهای رئیس جمهور محترم كشورمان در خصوص زلزله تهران مبتنی بر اطلاعاتی خاصی باشد كه كشور روسیه در اختیار ایران گذاشته است زیرا پیشتر نیروی دریایی روسیه اعلام كرده بود كه هدف نهایی این آزمایش‌‌ها (هارپ) تخریب ایران و براندازی دولت كنونی این كشور از طریق ایجاد زمین لرزه است .

عصر ایران

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 6 اردیبهشت 1389    | توسط: سعید    | طبقه بندی: عمومی، اخبار، سیاسی، دانش و فن آوری،     | نظرات()